Get Adobe Flash player

NEWS

Wywiady

fakty.interia.pl
 • Rzecznik episkopatu: Nie mogę powiedzieć, czy Kościół podejmie się mediacji

  Rzecznik episkopatu: Nie mogę powiedzieć, czy Kościół podejmie się mediacjiRzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik w Popołudniowej rozmowie w RMF FM odniósł się do protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie, a także do medialnych doniesień o luksusowej rezydencji, w której miałby zamieszkać arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
 • Lubnauer: Bałabym się wejść w nowy projekt z Petru. Można zostać z długami

  Lubnauer: Bałabym się wejść w nowy projekt z Petru. Można zostać z długami"Nie ja zaciągałam długi Nowoczesnej, ale czuję się za nie odpowiedzialna" – powiedziała w "Porannej rozmowie w RMF FM" szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
 • Ćwiąkalski: Tomasz Komenda opowiadał, że był bity przez współwięźniów

  Ćwiąkalski: Tomasz Komenda opowiadał, że był bity przez współwięźniówTomasz Komenda niesłusznie przesiedział w więzieniu 18 lat. Jak do tego doszło? "Trzeba się zastanowić nad tym, jak były zbierane dowody. Były trzy niby mocne dowody (...) Wszystkie całkowicie błędne" – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM adwokat Tomasza Komendy mec. Zbigniew Ćwiąkalski. Przyznał, że Komenda miał ciężkie życie w więzieniu. "Opowiadał mi, że był bity przez współwięźniów na spacerniaku, a służba więzienna odwracała głowę i udawała, że nie widzi. To nie jest zachowanie, które można by akceptować" – zaznaczył Ćwiąkalski.
 • Krasnodębski o stanie zdrowia prezesa PiS: Można rządzić także ze szpitala

  Krasnodębski o stanie zdrowia prezesa PiS: Można rządzić także ze szpitalaMożna rządzić także ze szpitala, drobna kontuzja kolana nie ubezwłasnowolnia prezesa – tak w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Zdzisław Krasnodębski komentuje stan zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wiceprzewodniczący PE przyznaje, że taka kontuzja "utrudnia kontakt z wyborcami, ale podejmowanie decyzji jest możliwe".
 • Abp Hoser o proteście w Sejmie: Powinni zniuansować swoje postulaty

  Abp Hoser o proteście w Sejmie: Powinni zniuansować swoje postulaty"To co jest widoczne, to brak potencjału do dialogu" – tak o proteście w Sejmie mówi arcybiskup Henryk Hoser, biskup senior archidiecezji warszawsko-praskiej w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM. Zwraca też uwagę, że Kościół nie wypowiada się na ten temat, ponieważ "nie jest stroną w tym sporze". Biskup komentuje także sprawę Alfiego Evansa.
 • Jakubowska w RMF FM: Tusk nie wystartuje w wyborach

  Jakubowska w RMF FM: Tusk nie wystartuje w wyborach"W mojej osobistej ocenie środowisko osób niepełnosprawnych zostało wykorzystane przez polityków" – tak o proteście opiekunów dorosłych niepełnosprawnych w Sejmie mówiła była rzeczniczka rządu Leszka Millera i matka niepełnosprawnego syna Aleksandra Jakubowska. "Ja nie mogę ufać politykowi, który głosował przeciwko ustawie Za Życiem, przeciwko temu, żeby matki, które zdecydują się urodzić dziecko dostawały tę jednorazową zapomogę czterech tysięcy złotych. Nie mogę ufać politykowi, który mówił na tę zapomogę 'trumienkowe'. Nie mogę ufać...
 • Mirosława Stachowiak-Różecka: Ujazdowski to Kazio Wędrowniczek

  Mirosława Stachowiak-Różecka: Ujazdowski to Kazio Wędrowniczek"Myślę, że w ciągu kilku dni zostaną ogłoszeni wszyscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na prezydentów miast w wyborach samorządowych" - zapowiedziała nieoficjalna kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak-Różecka w Porannej rozmowie w RMF FM.
 • Krzysztof Szczerski: Prezydent oczekuje szybkiej pracy rządu w tej sprawie

  Krzysztof Szczerski: Prezydent oczekuje szybkiej pracy rządu w tej sprawieKrzysztof Szczerski uważa, że kandydatura Donalda Tuska na prezydenta jest już nieoficjalnie ogłaszana "na stacjach benzynowych czy za śmietnikiem". Prezydencki minister w Porannej rozmowie RMF FM odniósł się również do protestu rodziców osób niepełnosprawnych.
 • Trzaskowski w RMF FM: Pomnik postawiono z łamaniem prawa

  Trzaskowski w RMF FM: Pomnik postawiono z łamaniem prawa"Ten pomnik został postawiony z łamaniem prawa" - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, pytany w Porannej rozmowie w RMF FM o odsłonięty we wtorek w Warszawie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. "Złamane były wszystkie możliwe ustawy, które regulują to miejsce" - dodał. "Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie postępowało w ten sposób, że będzie anulować wszystkie decyzje samorządu, od planu zagospodarowania poprzez przejmowanie ulic i placów, to wtedy samorząd pozostaje wydmuszką. Zgodzić się na to nie można" -...
 • Prof. Artymowicz: Eksplozji nie było. Łatwo to udowodnić

  Prof. Artymowicz: Eksplozji nie było. Łatwo to udowodnić- Pierwszym dowodem, że nie nastąpiła eksplozja w skrzydle tupolewa, jest to, że skrzydło - jak wiemy - uderzyło w brzozę i w skrzydle znajdujemy wióry, drzazgi drewna brzozowego. Drzewo również nosi ślady złamania przez skrzydło, natomiast fragmenty skrzydła zostały znalezione w brzozie i również bardzo wyraźnie je widać - tłumaczył w Popołudniowej rozmowie RMF FM prof. Paweł Artymowicz.
Info Nauka

Music Info